خسارات بیمه, قوانین و مقررات

قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث

قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث

محسن قره داغی وکیل پایه یک دادگستری اسلامشهردر مورد قانون بیمه اجباری شخص ثالث به این شکل می گوید که :

حل اختلاف اول:

در مورد اختلاف نظری که راجع به ماده ۳ قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب ۱۳۹۵ بود، تعیین تکلیف شد. بر این اساس، راننده فاقد گواهی نامه رانندگی، حق مطالبه خسارت از محل بیمه نامه حوادث راننده مسبب حادثه را ندارد.

حل اختلاف دوم:

جرم موضوع ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی (تصرف عدوانی) در صلاحیت مستقیم دادگاه کیفری ۲ قرار دارد. بر این اساس رای شعبه ۱۲ دادگاه تجدیدنظر استان یزد با ۸۰ رای در برابر رای شعبه ۹ دادگاه تجدیدنظر استان مذکور با ۲۰ رای، تایید شد.

ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی:

هر کس به وسیله صحنه‌سازی از قبیل پی‌کنی، دیوارکشی، تغییر حد فاصل، امحای مرز، کرت‌بندی، نهرکشی، حفر چاه، غرس اشجار و‌زارعت و امثال آن به تهیه آثار تصرف در اراضی مزروعی اعم از کشت شده یا در آیش زراعی، جنگلها و مراتع ملی شده، کوهستانها، باغها، قلمستانها،‌ منابع آب، چشمه‌سارها، انهار طبیعی و پارکهای ملی، تأسیسات کشاورزی و دامداری و دامپروری و کشت و صنعت و اراضی موات و بایر و سایر‌اراضی و املاک متعلق به دولت یا شرکتهای وابسته به دولت یا شهرداریها یا اوقاف و همچنین اراضی و املاک و موقوفات و محبوسات و اثلاث‌ باقیه که برای مصارف عام‌المنفعه اختصاص یافته یا اشخاص حقیقی یا حقوقی به منظور تصرف یا ذیحق معرفی کردن خود یا دیگری، مبادرت نماید یا‌ بدون اجازه سازمان حفاظت محیط زیست یا مراجع ذیصلاح دیگر مبادرت به عملیاتی نماید.

قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث

شما جهت ارتباط با وکیل پایه یک دادگستری اسلامشهر محسن قره داغی می توانید با کلیک بر لینک زیر وارد صفحه چت مستقیم با ایشان شوید .

محسن قره داغی وکیل پایه یک دادگستری اسلامشهر
با تجربه ترین وکیل پایه یک دادگستری اسلامشهر
اسلامشهر، سرنوری، کوچه شهید طهماسبی، پلاک 16، ساختمان باران، طبقه چهارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *