قوانین و مقررات

حذف شرط سنی 50 سال آگهی آزمون وکالت

حذف شرط سنی 50 سال آگهی آزمون وکالت

حذف شرط سنی 50 سال آگهی آزمون وکالت|محسن قره داغی در این خصوص چنین گفت:

 حذف شرط سنی 50 سال آگهی آزمون وکالت

متن کامل قرار صادر شده از سوی دیوان عدالت اداری به شرح زیر است:

تاریخ: 23 تیر 1400

شماره دادنامه: 1157

کلاسه پرونده:0000928

مرجع رسیدگی: دیوان عدالت اداری

شاکی: آقای فرشید عارفی

طرف شکایت: اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا)

موضوع شکایت و خواسته: حذف شرط سنی 50 سال از دفترچه آزمون کارآموزی کانون وکلای دادگستری سال 99 موضوع بند 3.3 از تبصره 2 دفترچه مذکور

گردش کار:شاکی دادخواستی به خواسته فوق تقدیم دیوان عدالت اداری کرد که پس از ثبت به هیأت عمومی ارجاع شده و به کلاسه فوق ثبت شده است. تشریفات قانونی معمول و پرونده تحت نظر است.

ملاحظه می شود خواسته مشمول ماده 85 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب 1392 است. با اعلام پایان رسیدگی به شرح زیر قرار صادر می‌شود.

قرار دیوان

در خصوص دادخواست شاکی مذکور به طرفیت اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا) و به خواسته حذف شرط سنی 50 سال از دفترچه آزمون کارآموزی کانون وکلای دادگستری سال 99 نظر به اینکه به موجب بند 1 ماده 12 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب 1392 رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات اشخاص حقیقی یا حقوقی از آیین نامه ها و سایر نظامات و مقررات دولتی و شهرداری ها و موسسات عمومی غیردولتی از‌جمله صلاحیت ها و وظایف هیأت عمومی دیوان عدالت اداری است.

و با عنایت به اینکه اتحادیه کانون وکلا که با مشارکت کانونهای وکلای دادگستری تشکیل شده غیر دولتی می باشد و دادنامه شماره 11980 مورخ 1395/11/12 هیئت عمومی نیز موید غیردولتی بودن کانون های مذکور است.

بنابراین رسیدگی به تقاضای ابطال موضوعاً منتفی است و موجبی برای رسیدگی وجود ندارد و با استناد به ماده 85 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب 1392 قرار رد درخواست صادر و اعلام می‌شود. این قرار قطعی است.

رد درخواست حذف شرط سنی 50 سال از آگهی آزمون وکالت 1399

محسن قره داغی وکیل پایه یک دادگستری اسلامشهر
با تجربه ترین وکیل پایه یک دادگستری اسلامشهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *